Jaunumi

Ko par atalgojumu domā bērni

01.04.2025

Par atalgojumu visbiežāk runā personālvadības eksperti un konsultanti, taču 1. aprīlis jeb Joku diena ir piemērots laiks, lai par atalgojumu izteiktos bērni, kuriem vēl nav ne CV, ne profila platformā “LinkedIn”. Lai gan bērni apzinās, ka alga tiek saņemta par darbu, viņi nereti domā, ka alga ir nauda internetā vai bankas kartē, un reizēm to piešķir prezidents.

Kāpēc zemāks atalgojums sievietēm ir visas sabiedrības problēma?

23.03.2025

Saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldes, “Eurostat” un “Figure Baltic Advisory” datiem, šobrīd Latvijā sievietes gada kopējā atalgojumā nopelna aptuveni par 17% mazāk nekā vīrieši, ja analizējam “nepielāgotās” atalgojuma atšķirības, kur netiek ņemti vērā citi dzimumneitrāli faktori, kas ietekmē atalgojumu (piemēram, ieņemamais amats). Vai tā ir tikai statistikas interpretācija vai neērta patiesība? Daudzi apgalvo, ka šī plaisa pastāv, jo sievietes izvēlas mazāk apmaksātus amatus vai arī neprot tik labi vienoties par atalgojumu, kā vīrieši, bet, ja tā būtu taisnība, tad kāpēc atalgojuma atšķirība saglabājas pat vienādas vērtības vai vienādos amatos?

Vai nepieciešams sekmēt darbinieku atgriešanos birojos un kā?

20.03.2025

Šobrīd darba tirgū skaļi izskan uzstādījumi atgriezties darbā klātienē pilnībā un tas rada situāciju, kad darba ņēmēju un darba devēju domas par attālināto darbu sāk būtiski atšķirties. Ja uzņēmumi aizvien aktīvāk domā par to, kā sekmēt darbinieku atgriešanos birojos un motivēt strādāt klātienē, tad darba ņēmēju viedoklis liecina, ka tieši iespēja strādāt attālināti ir viens no būtiskākajiem kritērijiem, kāpēc izlemt par labu vienai vai otrai darba vietai. Turklāt, tas ir svarīgi un aktuāli ne tikai jauniešiem.

Elastība, empātija, riska uzņemšanās, konfliktu risināšana – vai mūsdienu vadītajiem jābūt supervaroņiem?

14.02.2025

Organizāciju līderi mūsdienās darbojas nepārtrauktu pārmaiņu un izaicinājumu laikmetā, kur jāspēj pielāgoties nenoteiktībai, vadīt dažādas komandas un vienlaikus fokusēties uz stratēģiskajiem mērķiem. No līderiem tiek sagaidīta augsta emocionālā un sociālā inteliģence, spēja efektīvi komunicēt un risināt konfliktus, darbinieku stresa un izdegšanas mazināšana, kā arī empātiska un caurspīdīga vadība. Viņiem jābūt elastīgiem, jāprot pieņemt lēmumus riska apstākļos un jāizmanto tehnoloģijas, lai veicinātu efektivitāti. Vienlaikus līderi saskaras ar spiedienu piesaistīt un noturēt talantus, veidot uzticēšanos komandās un panākt darba un privātās dzīves integrāciju, lai darbinieki justos motivēti un novērtēti.

Centrālā tēma darbinieku attīstības un novērtēšanas pārrunās šogad: nākotnes vai pamata prasmes?

13.02.2025

Gada sākums tradicionāli ir arī laiks, kad organizācijās notiek attīstības un novērtēšanas pārrunas ar darbiniekiem. Kādi šoreiz ir svarīgākie notikumi?